Fundacja rodzinna, czy warto założyć!
Fundacja rodzinna może okazać się bardzo przydatna dla każdego przedsiębiorcy. Sprawdź sam, w czym może Ci pomóc!
2022-06-10, 14:11

Fundacja rodzinna - do czego się może przydać

Fundacje znane są polskiemu prawdy od dawna, jednak wymaga się od nich działania w ograniczonym zakresie, mianowicie dla celów publicznych. Obecnie nie ma żadnej możliwości utworzenia fundacji która spełniałaby interesy prywatne. Zastanawiacie się czym jest fundacja rodzinna? Wyjaśniamy!

Co to jest fundacja rodzinna

Istotą pomysłu który w innych państwach funkcjonuje od wielu lat, jest zachowanie trwałości rodzinnego majątku, który będzie zgodny z wolą fundatora. Dobrze zaplanowana sukcesja przy której wykorzysta się fundacje, umożliwia konkretyzację oraz ujednolicenie celów rodzinnej firmy, a to w konsekwencji umożliwia ich zakreślenie w dalszej perspektywie, a nie tylko do drugiego pokolenia! Jednak w tym aspekcie bardzo ważna jest długoterminowa strategia. Do tej pory brakowało odpowiedniego narzędzia zdolnego do wdrożenia takich planów. Jednak dzięki fundacji rodzinnej jest to możliwe!

fundacja rodzinna

Jakie zadania ma taka fundacja

Zarządzanie i ochrona majątku, oraz świadczenie na rzecz beneficjentów którzy zostaną wskazani przez fundatora - to jest główne zadanie każdej fundacji. Poza tym także ograniczenie ryzyka rozdrobnienia danego majątku lub utraty kontroli nad częścią danego aktywu. Konflikty rodzinne, sprzedaż udziałów osobom trzecim albo rozdrobnienie akcjonariatu to tylko niektóre problemy, które będą możliwe do uniknięcia dzięki danej fundacji.

Jeżeli potrzebujecie więcej informacji dotyczących tego czym jest fundacja rodzinna oraz jak ją wykorzystać to warto je sprawdzić, ponieważ może okazać się to niezwykle przydatną wiedzą!

KONTAKT / AUTOR
Panasiuk & Partners
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.