Ulga na nowe technologie CIT - kto może z niej skorzystać?
Chcesz dowiedzieć się komu przysługuje ulga na nowe technologie CIT? Najważniejszych informacji dowiesz się z tego wpisu. Serdecznie zapraszamy do lektury!
2022-01-21, 07:42

Ulga na nowe technologie CIT

Technologie otaczają ludzi z każdej strony, a z roku na rok przybywa urządzeń i rozwiązań, które są innowacyjne i niezwykłe. Z tego też powodu warto zdecydować się na inwestycje w różnorodne projekty technologiczne. Powiązana z tym temat jest ulga na nowe technologie CIT - czym ona jest i kto może z niej skorzystać? Serdecznie zapraszamy do lektury poniższego wpisu!

Co to jest ulga na nowe technologie CIT?

Ulga na nowe technologie CIT została uregulowana w art. 18 ustawy o CIT. Dzięki niej możliwe jest odliczenie od dochodu wydatków, które zostały poniesione podczas nabycia nowych technologii przez podatnika. Co można określić mianem "nowych technologii"?

ulga na nowe technologie cit

Nowe technologie to wszystkie rozwiązania, które mogą wnieść wartość niematerialną oraz prawną. Mogą być to np. rozwojowe wyniki badań, bądź też udoskonalone usługi, które nie były używane na świecie przez okres co najmniej ostatnich 5 lat. 

Kto może skorzystać z ulgi na nowe technologie?

Ulga na nowe technologie CIT nie przysługuje wszystkim. Do takich ulg uprawnione są osoby, które prowadzą swoją działalność gospodarczą (jednoosobową lub spółki). Wyjątek stanowią przedsiębiorcy, którzy rozliczają się ryczałtowo lub w oparciu o kartę podatkową. Mamy nadzieję, że choć trochę pomogliśmy Ci w zrozumieniu tego tematu!

KONTAKT / AUTOR
Panasiuk & Partners
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.